Sunday, November 23, 2025

PA2AF/P, PAFF-0102, Holtingerveld, 21 november 2025

Vrijdag 21 november moest ik in het noorden van Nederland zijn. Omdat ik toch in de buurt was van het  Holtingerveld, besloot ik het park onderweg te activeren. Het was behoorlijk fris, maar dankzij een flauw novemberzonnetje toch prima uit te houden. Ik heb er uiteindelijk voor gekozen om vanuit de auto te opereren.

Bij de genieput is meer dan voldoende parkeerruimte en het was er lekker rustig. Af en toe kwamen er wat mensen langs met hun hond of kwam er een legervoertuig voorbij rijden; een enkeling vroeg nieuwsgierig wat ik aan het doen was.

Na het opzetten van de antenne ging het allemaal vrij vlot. Ik begon op 20 meter, waar de eerste contacten snel binnenkwamen. Daarna schakelde ik over naar 40 meter, en daar ontstond al snel een pile-up.

Na ongeveer anderhalf uur actief te zijn geweest moest ik alweer richting huis. In die tijd heb ik 63 QSO’s kunnen loggen, kortom, een geslaagde activatie!

73/44, Albert, PA2AF

 

Locatie in PAFF-0102
Opstelling in PAFF-0102

 

PA2AF/P, PAFF-015, Vlijmens Ven, Moerputten & Bossche Broek, 7 november 2025

De weersvoorspellingen zagen er uitstekend uit, dus besloot ik een dag vrij te nemen voor een nieuwe WWFF-activatie. De bestemming: PAFF-0151 – Vlijmens Ven, Moerputten & Bossche Broek.

Ondanks dat het een gewone vrijdag was, bleek ik niet de enige die van het mooie weer wilde genieten. De parkeerplaats bij het gebied stond behoorlijk vol, waardoor ik besloot een stukje verder te rijden (de parkeerplaatsen op de PAFF kaarten zijn zeer handig). Een inham langs de weg bleek uiteindelijk een prima locatie om mijn 'station' op te bouwen.

Na het uitstallen en aansluiten van de apparatuur begon ik de activatie op 40 meter. De start was wat stroef, met voornamelijk QSO’s richting het oosten. Verbindingen met Groot-BrittanniĆ« bleken vandaag lastig te maken.

Rond lunchtijd kreeg ik onverwachts gezelschap van een graafmachine die langzaam mijn kant op kwam rijden en veel storing veroorzaakte. De machinisten stapten even uit voor een praatje — leuke verhalen over “de tijd van de 27 Mc” kwamen boven.

Na de lunch besloot ik over te schakelen naar 20 meter, dat bleek een goede keuze, meteen een flinke pile-up. Rond half drie begon ik langzaam op te ruimen en keerde tevreden huiswaarts met meer dan 100 QSOs in de log.

Conclusie: een zeer geslaagde activatie met prachtig weer, mooie verbindingen en een paar leuke ontmoetingen onderweg.

73, 44, Albert, PA2AF

Locatie in PAFF-0151
Opstelling in PAFF-0151

 

Tuesday, November 18, 2025

PAFF in Rosmalen en promo-materiaal

Afgelopen zaterdag waren PA9CW, zijn XYL en PH0NO aanwezig op de Dag vd Radioamateur in Rosmalen. We hadden een stand met de typische portable setup van Tonnie en info over het PAFF-programma met promomateriaal in de vorm van PAFF en WWFF stickers en mokken.


We hebben ons niet verveeld want er was een constante flow van mensen die meer wilden weten of juist al actief waren binnen PAFF/WWFF.

De stickers gingen hard dus ik verwacht PAFF en WWFF overal in PA terug te zien :)

In het kader van promo-materiaal is nu wel de vraag of er behoefte is binnen de community aan meer aanbod. 

Weet dat het logo van WWFF en PAFF gratis te gebruiken zijn zolang dit zonder commercieel oogmerk gebeurt. Je kunt er dus voor kiezen om zelf iets te laten printen. Mocht er voldoende belangstelling zijn dan kunnen we het ook centraal organiseren. Scheelt weinig in de kosten maar wel in het ontwerp-werk.

Ter illustratie de mokken die we mee hadden naar Rosmalen .Hiervan is er nog een
aantal beschikbaar. Kosten zijn 5 euro excl. verzending.


Naast de mokken heb ik het ontwerp liggen voor PAFF stickers (wit, rond), WWFF stickers (vierkant, transparant), een PAFF vlag (70x70 of 70x100) of een WWFF vlag (70x70 of 70x100). Sticker kosten een euro per stuk excl. verzending en de vlaggen 45-65 euro afhankelijk van omvang.

PAFF en WWFF stickers

Mocht je interesse hebben, stuur dan even een mail naar PH0NO.

Wednesday, November 12, 2025

PA0CMU/P, PAFF-0051, Boswachterij Dorst, 5 november 2025

Vandaag, 5 november 2025, fiets ik vanuit Breda-Zuid naar de bossen bij Dorst om eindelijk eens PAFF-0051 te activeren. Van uitstel komt afstel, maar dat gaat nu niet meer op!

Na circa 10 km fietsen kom ik aan bij een picknicktafel die echter bezet is door hondenuitlaters die een gezellig gesprek lijken te hebben. Dan de volgende maar, ook prima, hoewel ... deze stond in de schaduw met een frisse wind terwijl er een heerlijk zonnetje was (18 C) bij die andere bank.

De standaard spullen (10m DK9SQ mast / 3x QCX  / endfeds / Bamatech TP-III /  10x Ladda AA 2450mA/h) uit de fietstas gehaald en opgesteld. Gelukkig stond er een twee meter hoge paal met bordje vlak achter me zodat de endfed hoog genoeg vastgezet kon worden want er liep ook een stukje wandelpad achter me langs. Je wil niet dat iemand tegen je antenne oploopt, het bleek nogal druk met hondenuitlaters te zijn.

Als ik een start-spot op het cluster plaats, roept UT5ZC me al aan, het logbook is nog niet opengeslagen! Vlotter dan verwacht maak ik een heel stel verbindingen op 20m maar als de teller op 32 staat, stopt het alsof iemand de HF banden uitzet. Een switch naar 40m helpt wat en later ga ik toch weer terug naar 20m waar ook Enno mij aanroept met zijn CT7 call. Beste DX was K4DY, toch een eindje weg voor QRP!

Met 57 qso's in het log en diverse keren uitleggen wat ik toch aan het doen ben, fiets ik weer naar huis. Het is een mooie besteding van de middag geweest. De activatie van PAFF-0051 (ook NL-0048) is dan toch eindelijk voltooid!

73/44, Carel, PA0CMU

Locatie in PAFF-0051
QRP spullen gebruikt in PAFF-0051

 

Sunday, November 9, 2025

PA44WFF/P, PAFF-0268, Rucphense Bossen, 8 november 2025

 

Vandaag heb ik meegedaan aan de PA-Beker contest, vanuit PAFF-0268. Het was lekker zonnig weer en uit de wind was het prima te doen. Ik gebruikte vandaag de KX3 met de 2 x 27 meter antenne in de 10 meter hoge fibre mast. Omdat het een contest is, heb ik mijn kleine laptopje gebruikt met N1MM erop. Het waren mooie harde signalen. Op 80 meter was er niet veel te werken. In totaal 50 QSO’s gemaakt. Twee stations uit DL en OH voor een P2P verbinding. Kortom een prima ochtendje radio-actief.
 
73/44, Tonnie, PA9CW
 
Locatie in PAFF-0268
Light-weight opstelling in PAFF-0268



Wednesday, November 5, 2025

PAFF op de Dag voor de RadioAmateur

Zaterdag 15 november bemensen we vanuit PAFF een stand in Rosmalen - standnummer 2607. Tonnie PA9CW aka PA44WFF is er de hele dag en ook PH0NO zal er een deel van de dag zijn. Wie weet een mooie gelegenheid voor een eyeball QSO.

Voor de enthousiaste PAFF-ers zijn er WWFF en PAFF stickers op te pikken (gratis maar op=op).